Tučná olympijská os - Axle Fat bar

Novinka
Neohodnotené
Značka: Stronggear
€177,26 €146,50 bez DPH
Skladem (2 ks)
  • Určená do komerčných fitness centier i domácich posilňovní
  • Hybridný olympijská os "Strong" s nosnosťou 350 kg je z ocele C45.
  • Tyč sa pretáča na 4 ihlových ložiskách.

Detailné informácie

Podrobný popis

Získajte silné a svalnaté pažiam s fat barom


S naším fat barom si vypracujete silné paže. V minulosti prebehlo niekoľko štúdií, ktoré naše tvrdenia potvrdzujú. Napríklad štúdie z roku 1992, ktorá bola publikovaná v The International Journal of Industrial Ergonomics, porovnávala ako tri odlišné osi, v závislosti na ich šírke, pôsobí na svaly na rukách. Ukážeme si to na príkladov bicepsových zdvihov.

- Zistili, že najužší rukoväť vyvoláva pri negatívnej fáze najmenšie aktivitu svalov na predlaktiach podľa posúdenia EMG (elektromyografia, vyšetrenie zachytávajúce elektrickú aktivitu svalov).

- Najširší priemer rukoväte naopak vyvolal najvyššiu aktivitu zapojenie svalov na predlaktiach oproti ďalším dvom veľkostiam priemeru úchopu. Štúdia zahŕňala aj jedinca, ktorí nemali žiadne skúsenosti s takým typom tréningom, ale aj jedincov, ktorí podobnú aktivitu vykonáva v práci.

Táto štúdia podporuje používanie hrubších osí pre väčšie nervovú aktiváciu predlaktia. Hlavným výstupom tejto štúdie je to, že budete môcť použiť viac svalov pri použití osi s väčším priemerom. Naberiete teda viac svalov a zosilníte. Vďaka silnejším predlaktím budete môcť dvíhať väčšie váhy aj u ďalších cvikov, ako napríklad mŕtvy ťah, bench press, tlaky nad hlavou a ďalšie. Vďaka tomu budete môcť cvičiť intenzívnejšie a naberiete ešte viac svalov.

S fat barom proti stereotypu


Trénovanie s fat barom Vám zlepší silu a výdrž úchopu. Stanete sa silnejšími pri každodenných záležitostiach a vylepšíte si výkony nielen u mŕtveho ťahu. Pre dosiahnutie tých najlepších výsledkov by mali byť fat bary používajú spoločne s bežnými osami. Vďaka tomu potom dosiahnete najlepšie výsledky. Rôznorodosť je totiž v posilňovni veľmi dôležitá. Ak naozaj chcete dosiahnuť tie najlepšie výsledky, potom nie je dobré robiť každý deň to isté. Preto fat bar je ideálnym doplnkom Vášho tréningu. Vďaka nim budete nielen silnejší, ale vyhnete sa aj zranením. Naviac je s nimi sranda a predídete tak nude.

Výhody trénovanie s naším fat barom


1) Zlepšíte si úchop vďaka zosilneniu dlaní a predlaktia, čo Vám pomôže zdvíhať viac nielen na mŕtvy ťah.
2) Zosilnením Vášho predlaktia uľavíte aj Vašim kĺbom. Dokonca sa môžete zbaviť zápalov šliach či bolesťou lakťov.
3) Zosilnením Vašich predlaktia a dlaňou získate možnosť využitia v bojových športoch, kde je potreba súpera pochytiť a zápasiť s ním. Tiež je dosť pravdepodobné, že sa zlepšíte v chytaní napríklad basketbalového či futbalovej lopty.

StrongGear Fat bar detailne


Nosnosť 350 kg. Vďaka tej najkvalitnejšej ocele naša osa vydržia naloženie až 350 kg. Vzhľadom k šírke úchopu, je to takmer nedosiahnuteľná hranice!
2 najlepší koliesková ložiská umožní rotáciu rukávov osi aj pri vysokom zaťažení, takže si nezraníte zápästia.
Presné vrúbkovanie. Hlboké a jemné zároveň. Výsledkom je, že os sedí pevne v rukách a nič ťa nereže. Vrúbkovanie pokračuje až k rukávom, čiže sa môžete chytiť, kde potrebujete a Váš úchop bude stále pevný.
Úchyt s úpravou z lešteného chrómu dodáva exkluzívny vzhľad.
Nakladacia tŕne zo svetlého zinku len podčiarkujú jeho exkluzívny vzhľad.
Priemer úchytu 50 mm. S takto širokým úchytom je ideálny ako pre začiatočníkov, ktorí potrebujú zlepšiť úchyt, tak aj pre pokročilých, ktorí majú radi výzvy a zlepšovanie svojich výkonov na všetkých frontoch.
Dĺžka: 2120 mm
Váha: 23 kg
Váhová odchýlka do 1%
Dĺžka úchytu: 132 cm
Dĺžka nakladacích tŕňov: 39 cm
Priemer nakladacích tŕňov: 50 mm

Dodatočné parametre

Kategória: Strongman vybavenie
Hmotnosť: 23 kg
Délka: 220 cm
Nosnost: 400 kg
Váha: 23 kg
Váhová odchylka: do 1%
Ložiska: 2x kolečková ložiska
Délka úchopu: 132 cm
Průměr úchopu: 50 mm
Délka nakládacích částí: 39 cm
Středové vroubkování: Hluboké vroubkování
Povrchová úprava úchytu: Leštěný chrom
Povrchová úprava nakládacích trnů: Leštěný chrom

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: